Jak hodnotíme?

Naším cílem je stát se nezávislými poradci v oblasti výběru spolehlivých partnerů pro instalaci fotovoltaických systémů. Aktuálně proto intenzivně pracujeme na vytvoření komplexního hodnotícího systému, který by umožnil posoudit kvalitu dodavatelů z různých perspektiv.

Inspirací nám jsou algoritmy jako PageRank od Google nebo SRank od Seznamu, které úspěšně hodnotí kvalitu webových stránek. Naším záměrem je vytvořit podobný ukazatel, jenž by v sobě kombinoval různé aspekty hodnocení. Nejenže bude započítávat recenze od zákazníků, ale také se zaměří na další významné ukazatele.

Informace, které používáme pro hodnocení, čerpáme ze tří hlavních zdrojů. Prvním jsou veřejně dostupné informace, druhým jsou reakce a zpětná vazba od zákazníků, a třetím je naše vlastní hodnocení, které získáváme prostřednictvím metody zvané "mystery shopping". V rámci této metody poptáváme firmu o nabídku a otestujeme tak její komunikaci a reakce, což nám poskytuje další pohled na její profesionální přístup.

Mezi ukazatele, na které se zaměřujeme, patří například počet montážních týmů, které firma má k dispozici, nebo doba jejího působení na trhu, což často odráží její zkušenosti a spolehlivost. Dále budeme sledovat, zda je firma držitelem relevantních certifikátů a zda prošla všemi potřebnými zkouškami. V neposlední řadě bude hodnocen počet poboček firmy a jejich geografická rozložení.

Taktéž se zaměřujeme na kontrolu intervalu mezi podpisem smlouvy a dokončením instalace, což by mohlo signalizovat efektivitu a spolehlivost dodavatele. Rovněž budeme brát v úvahu členství ve významných asociacích a organizacích v oboru, což může přinést další důkaz o kvalitě a důvěryhodnosti firmy.

Doufáme, že tento sofistikovaný hodnotící systém nám umožní poskytnout nejlepší možné poradenství v oblasti výběru partnera pro fotovoltaiku.

Rady a inspirace

Potřebujete se zorientovat na trhu s fotovoltaikou? Připravili jsme pro vás několik cenných rad, které se vám mohou hodit.
...
Dotace NZÚ Light

Dotace NZÚ Light pro seniory, OZP a osoby pobírající dávky na bydlení

Přečíst článek
...
Postup při žádání o dotaci

Postup podání žádosti, pokud si realizujete FVE sami. V případě, že máte realizaci přes dodavatele, v naprosté většině případů je vyřízení dotace v ceně realizace.

Přečíst článek
...
Fotovoltaické panely - dle čeho je vybrat

Pokud přemýšlíte o investici do fotovoltaických panelů, je důležité vědět, jak správně vybrat ten nejvhodnější typ pro vaše potřeby.

Přečíst článek